Analityk finansowy

Szkolenie i nauka

Opublikowano: 12 lutego 2019
szkolenia i nauka

Kariera zawodowa to nie jedyny powód, by w zawodzie się uczyć nieustannie, nie tylko na studiach. Jeśli sądziłeś, że studia wystarczą, aby pracować jako analityk finansowy, to się pomyliłeś. Owszem studia kierunkowe są niezbędne na początek, jednak tego typu praca, to praca zmuszająca do nauki przez całe życie. Nie jest to łatwa profesja, bowiem wymaga bycia na bieżąco z wieloma dziedzinami wiedzy, które ma się rozumieć zmieniają w czasie.

Niezbędna jest znajomość prawa, jak również warunków ekonomicznych, trendów handlowych, inwestycyjnych itp. W zawodzie analityka niezbędna jest nauka i to dość intensywna, jeśli chcemy być skuteczni i utrzymać się na fali w zawodzie. Nie wszyscy wytrzymują to tempo zmian i rezygnują. To nie koniec świata, bowiem pokrewnych specjalizacji jest wiele.

W branży analitycznej nieustannie brakuje specjalistów, którzy chcą podjąć się wyzwania. Aktualnie profesja analityka finansowego kojarzona jest z instytucjami finansowymi, jednak coraz częściej analitycy zatrudniani są w branży obrotu nieruchomościami, inwestycyjnej i produkcyjnej. Warto pomyśleć o którejś specjalizacji i w niej się doskonalić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *