Analityk finansowy

Zdolności analityczne to podstawa

Opublikowano: 10 października 2018
zdolności analityczne

Pewne predyspozycje do bycia analitykiem finansowym przydają się w  pozyskaniu pracy i rozwoju zawodowym. Brak zdolności nie jest przeszkodą w wykształceniu się w  kierunku zawodu jakim jest analityk finansowy. Umiejętności, wiedza i doświadczenie znacząco ułatwiają pracę jak również jej zmianę, poszukiwanie w razie utraty pracy itd. Stąd też w szczególności gdy nie urodziliśmy się z umysłem matematyka warto poświecić czas na to, by podszlifować umiejętności wnioskowania, edukacji i analizy.

Analiza finansowa jest kluczowa dla biznesu. Już na etapie tworzenia biznesplanu przyda się wykonanie symulacji i analizy finansowej. Z tego też względu analitycy finansowi są poszukiwani na rynku i dobrze opłacani. Firmy liczące się na rynku, będące zarówno na fali jak i w upadku inwestują spore fundusze w analizę swej pozycji, zagrożeń i możliwości.

Często to właśnie analitycy zwracają uwagę na trudności, które są przez managerów niezauważane w zarodku. Również szanse stojące przed firmą bywają niedostrzegane. To ważne zadanie dla analityka, bowiem wiele może zależeć od jego wyliczeń i interpretacji wskaźników. Firma może przestać istnieć poprzez źle doradzone decyzje i powzięte w wyniku wykonania błędnej analizy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *