Analityk finansowy

Wygodna praca?

Opublikowano: 22 września 2018
wygodna praca

Analizując warunki pracy w różnych profesjach, praca analityka finansowego wydaje się niezwykle komfortowa. W końcu to pracownik biurowy, umysłowy. Jeżeli jednak wydaje się nam, że analityk finansowy się nie meczy i ma bezstresową pracę to się mylimy.

Praca przed komputerem obciąża zarówno wzrok jak i kręgosłup, układ krążenia, zaś zlecone analizy wymagają odpowiedzialności i terminów realizacji. To powoduje stres, presę czasu i nie rzadko problemy z układem nerwowym, bezsenność, przemęczenie. Analiza finansowa to także spory wysiłek intelektualny wymagający nieustannego uzupełniania wiedzy, nauki, licznych doświadczeń.

Podsumowując praca na tym stanowisku wcale nie jest taka lekka, na jaką wygląda w ogłoszeniu o pracę. Wysokie kwalifikacje to nie wszystko. Oczywiście przyciągają wynagrodzenia i obietnice wielkiej kariery na zagranicznych rynkach, środowisko bankowców, biznesmenów, jednak czy o to nam chodzi?

Wiele zależy od charakteru człowieka, dla jednych to faktycznie spełnienie marzeń i ogromna satysfakcja, dla innych udręka. Aplikując na stanowisko analityka finansowego warto mieć na uwadze do jakiej firmy, korporacji aplikujemy i co się z tym wiąże w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *