Analityk finansowy

Praca dla mężczyzny

Opublikowano: 28 września 2018
praca dla mężczyzny

O wiele częściej analityk finansowy to mężczyzna. To zasługa pewnych zdolności płynących z budowy mózgu i wrodzonych zachowań mężczyzny. Zachowawczość kobiet, ostrożność sprawia iż nie są zdolne do tworzenia analiz odważnych, symulacji i przewidywań kreatywnych.

Oczywiście są wyjątki i wiele kobiet świetnie spisuje się w tej roli będąc wybitnymi analitykami finansowymi, niemniej to niezwykle męska dziedzina.

Praca na stanowisku analityka finansowego nie bez powodu kierowana jest właśnie do płci męskiej. Wystarczy przeczytać oferty pracy dla analityka, które są redagowane  z myślą o mężczyznach. Statystycznie patrząc na zatrudnionych analityków, grono branżowe łatwo dostrzec przewagę mężczyzn. Aczkolwiek studia w tym kierunku kończą zarówno mężczyźni jak i kobiety zwykle w równym parytecie.

Pracodawcy kompletując swój zespół zwykle nie zważają na płeć pracownika, ale na jego umiejętności, chociaż nie rzadko można byłoby posadzić firmy o dyskryminacje kobiet w tym względzie. W niektórych branżach analitycy w wersji kobiecej lepiej się spisują, mając szerszą wiedzę branżową jak chociażby w branży kosmetycznej. Wiedza analityczna wespół z merytoryczną to wielki skarb, dający lepsze wyniki w pracy, wpływająca na efektywność analiz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *