Analityk finansowy

Ekonomiczne przygotowanie

Opublikowano: 19 września 2018
ekonomia

Do pracy analityka finansowego niezbędne jest przygotowanie zawodowe z dziedziny ekonomii. Niezbędne w tym zawodzie są zdolności wychwytywania rytmów i nieprawidłowości. To często praca na liczbach, jednak poza cyframi znaczenie mają logiczne zależności pomiędzy zmiennymi. Analiza matematyczna to także założenia, wnioski i ich interpretacja.

Od pracy analityków finansowych wiele zależy. Stąd też w tej pracy nie powinno być miejsca na błędy i przypadek. Wykonanie analizy finansowej z tego też powodu nie należy do usług tanich. Analityk finansowy może zarabiać sporo o ile wykaże się umiejętnościami w  tym zakresie. Nie wystarczy przecież tylko obsługiwać program komputerowy, który wykonuje najprostszą pracę jaką jest przeliczanie danych i podawanie wyników. Analityk musi wiedzieć co oznacza dany wynik i jakie dane do której funkcji programu wprowadzić, aby uzyskać właściwy wskaźnik.

Do tego potrzebny jest umysł analityczny potrafiący analizować każdą zmienną w czasie, przestrzeni, na określonych warunkach porównując różne scenariusze i tworząc symulacje zmian. Niestety jak dotąd to potrafi tylko człowiek, który jest elastyczny i najbardziej nieprzewidywalny. Wszelkie komputerowe analizy są poddawane ocenie człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *