Analityk finansowy

Poufność pracy

Opublikowano: 11 czerwca 2018
poufność pracy

Praca jaką wykonuje na co dzień analityk finansowy objęta jest tajemnicą zawodową. Nie powinno się danymi handlować ani ich nieodpowiedzialnie pozostawiać bez nadzoru, udostępniać osobom trzecim. To istotny element pracy budujący zaufanie między zlecającym analizę a samym analitykiem. Dane finansowe firmy mogą przesądzić o jej sukcesie lub upadku.

Również praca analityka finansowego, jego wnioski i zalecenia mogą mieć znaczący wpływ na kondycje firmy. Zwykle poprzez analizę danych finansowych możliwa jest optymalizacja działań firmy i pomoc w wyjściu z kryzysu przedsiębiorstwa. Z usług analityków korzystają również firmy pragnące zainwestować nadwyżki środków finansowych.

Wiedza jaką powinien posiadać analityk finansowy zatem wymaga nieustannego bycia na bieżąco z rynkiem, mikro i makroekonomią, światowymi rozwiązaniami i trendami ekonomiczno-politycznymi. Mimo wszystko to nie wróżenie z fusów a oparcie analiz o dane matematyczne. Dla wielu może być to zadanie skomplikowane, ale na szczęście pomocne są programy komputerowe wspierające obliczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *