Analityk finansowy

Poszukiwanie pracy

Opublikowano: 29 maja 2018
poszukiwanie pracy

Wydawać by się mogło, iż w dzisiejszych czasach analityk finansowy nie musi szukać pracy, bo to pracodawcy poszukują analityków. W praktyce wygląda to nieco mniej kolorowo. Faktycznie o wiele łatwiej jest znaleźć zatrudnienie na stanowisku analitycznym niż np. jako politolog, jednak również nie jest to tak proste.

Przede wszystkim trzeba orientować się w  branży, być znanym fachowcem, mieć umiejętności i najlepiej też znajomości. Bardzo często stanowiska w tym fachu rozchodzą się bez zamieszczania publicznie ogłoszeń rekrutacyjnych. Jeden analityk poleca innego, kolega kolegę i tym sposobem można zmieniać pracę bez okresu bezrobocia.

Jeśli jednak nie obracasz się swobodnie w środowisko analityków finansowych napotykasz na trudność, bo skąd wziąć oferty, skoro ich nie ma? Pozostaje wysyłać swoje aplikacje w ciemno i rozpytywać wśród firm osobiście, czy nie potrzebują do swego zespołu analityka finansowego. Przydadzą się na tym etapie referencje z poprzednich firm, listy polecające dotychczasowych pracodawców, jak też dobrze napisany list motywacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *