Analityk finansowy

Zarobki i wykształcenie analityka finansowego

Opublikowano: 25 kwietnia 2018
analityk finansowy

Zawody typowo ekonomiczne i finansowe wymagają posiadania odpowiedniego wykształcenia wyższego, koniecznie zdobytego na studiach na tym kierunku. Bez tego niemożliwe jest zdobycie ogromnej wiedzy, jaką musi mieć analityk finansowy, aby sobie poradzić w analizowaniu budżetu dużych firm.

Jak każdy zawód, w którym ma się do czynienia z finansami firmy, jest on bardzo dobrze opłacany. W dużych miastach może on zarobić nawet 6-7 tysięcy złotych brutto, co jest bardzo dobrym wynagrodzeniem nawet jak na stanowiska tego rodzaju.

Jest kilka cech osobowości, które powinny cechować dobrego analityka finansowego. Jedna z nich to umiejętność wyciągania logicznych wniosków z pozornie nie mających ze sobą większego związku zestawień cyfr. Tak naprawdę tylko dla laika raporty i tabelki są trudne do zinterpretowania. Dobry analityk finansowy potrafi rzucić na nie okiem i od razu powiązać ze sobą pewne fakty.

Umiejętności matematyczne oraz skrupulatność i rzetelność to bardzo ważne cechy w przypadku analityka finansowego. Liczby nie mogą stanowić dla niego zagadki, a powinny stać się elementem logicznie układającej się całości. Nie jest to rodzaj pracy, w której ma się faktyczny wpływ na wzrost zarobków firmy. To raczej praca czysto teoretyczna, mająca na celu sprawdzanie, czy obecne działania firmy są opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *