Analityk finansowy

Zarobki i wykształcenie analityka finansowego

Opublikowano: 25 kwietnia 2018
analityk finansowy

Zawody typowo ekonomiczne i finansowe wymagają posiadania odpowiedniego wykształcenia wyższego, koniecznie zdobytego na studiach na tym kierunku. Bez tego niemożliwe jest zdobycie ogromnej wiedzy, jaką musi mieć analityk finansowy, aby sobie poradzić w analizowaniu budżetu dużych firm.

Jak każdy zawód, w którym ma się do czynienia z finansami firmy, jest on bardzo dobrze opłacany. W dużych miastach może on zarobić nawet 6-7 tysięcy złotych brutto, co jest bardzo dobrym wynagrodzeniem nawet jak na stanowiska tego rodzaju.

Jest kilka cech osobowości, które powinny cechować dobrego analityka finansowego. Jedna z nich to umiejętność wyciągania logicznych wniosków z pozornie nie mających ze sobą większego związku zestawień cyfr. Tak naprawdę tylko dla laika raporty i tabelki są trudne do zinterpretowania. Dobry analityk finansowy potrafi rzucić na nie okiem i od razu powiązać ze sobą pewne fakty.

Umiejętności matematyczne oraz skrupulatność i rzetelność to bardzo ważne cechy w przypadku analityka finansowego. Liczby nie mogą stanowić dla niego zagadki, a powinny stać się elementem logicznie układającej się całości. Nie jest to rodzaj pracy, w której ma się faktyczny wpływ na wzrost zarobków firmy. To raczej praca czysto teoretyczna, mająca na celu sprawdzanie, czy obecne działania firmy są opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *