Analityk finansowy

Gdzie może się zatrudnić analityk finansowy

Opublikowano: 20 kwietnia 2018
miejsca pracy

W dużych firmach każdego dnia obraca się ogromnymi ilościami pieniędzy. Są to pieniądze przeznaczane na utrzymanie firmy, zakup materiałów, opłacenie pracowników, i tym podobnych. W drugą stronę pieniądze wchodzą do firmy poprzez wpłaty od klientów, kredyty i inne formy finansowania.

Do prawidłowego funkcjonowania dużych firm konieczny jest analityk finansowy. Jest to ogólnie rzecz biorąc osoba, która ma za zadanie weryfikować opłacalność konkretnych działań w firmie. Opracowuje budżet dla firmy, sprawdza czy udało się w nim zmieścić, może też sugerować zadania naprawcze dla budżetu.

Analityk finansowy może się zatrudnić w firmie z dowolnej branży, nie musi nawet mieć nic wspólnego z działaniem w danej branży, ponieważ interesuje go tylko strona finansowa przedsiębiorstwa. Powinien mieć dużą wiedze matematyczną i ekonomiczną, posiadać zdolność analitycznego myślenia i predyspozycje do skrupulatnej pracy, wymagającej dużej staranności, wnikliwości i zaangażowania.

Jest to praca wymagająca kooperacji z innymi działami, jednak w większości wykonywana jest przy komputerze na samodzielnym stanowisku w biurze działu finansowego. Wymaga ciągłego kontaktu z tabelami, raportami i zestawieniami, jednak nie można o niej powiedzieć, aby była nudna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *