Analityk finansowy

Zarobki analityka finansowego

Opublikowano: 14 lutego 2018
wynagrodzenie analityka finansowego

Osoby, które zajmują się finansami wielkich firm, siłą rzeczy nie mogą zarabiać mało. Oczywiście wysokość ich zarobków w dużej mierze zależy od tego, w jakiej firmie pracują te osoby i w jakim mieście.

Zarobki jakie może osiągnąć analityk finansowy w stolicy będą o wiele wyższe niż zarobki osoby pracującej dla mniejszej firmy w małym mieście. Trzeba jednak przyznać, że zawsze są to zarobki interesujące.

Analityk finansowy w firmie zajmuje się przede wszystkim sporządzaniem raportów finansowych dla swoich przełożonych oraz ich analizowaniem. Analiza ma na celu zweryfikowanie opłacalności konkretnych działań poszczególnych działów. Analityk na podstawie sporządzonych raportów ustala, w którym miejscu w firmie wycieka zbyt dużo pieniędzy i co należy zrobić, aby poprawić jej sytuację finansową dysponując tylko dotychczasowym budżetem.

Nie ma on na celu zwiększanie budżetu jako takiego – tym zajmuje się dział sprzedaży oraz marketingu. Jego celem jest gospodarowanie środkami, które już znajdują się w firmie. Osoba na tym stanowisku zarabia od 3 do 8 tysięcy złotych miesięcznie. W zależności od zaangażowania w swoją pracę może też liczyć na przyzwoitej wysokości premie. Jego praca jest więc odpowiedzialna i dobrze wynagradzana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *