Analityk finansowy

Czym zajmuje się analityk finansowy

Opublikowano: 9 lutego 2018
czym zajmuje się analityk finansowy

Jeśli zawsze dobrze Ci szło zarządzanie swoim kieszonkowym, a w przyszłości – domowym budżetem, być może powinieneś pracować jako analityk finansowy. To bardzo ciekawy zawód, który według wielu może wydawać się nudny – bo polega głównie na wpatrywaniu się w tabelki i cyferki, a także analizowaniu zmian zachodzących w ich obrębie.

Praca analityka finansowego jest niezbędna w większych firmach. Do jego zadań należy tworzenie raportów i sprawozdań finansowych firmy co jakiś czas. Ma to na celu przeanalizowanie wszelkich przychodów i rozchodów firmy.

Analityk finansowy ma za zadanie nie tylko tworzyć te raporty, ale również je analizować, na co wskazuje nazwa jego zawodu. Dzięki jego wiedzy i umiejętnościom można szybko wychwycić, które działania firmy są mało efektowne, a przynoszą tylko duże wydatki. Można też odkryć, w którym miejscu firma wykazuje największe dochody i zmierzając w tym kierunku generować jeszcze większe zyski dla firmy.

Analityk finansowy oprócz pracy przy biurku i opracowywania raportów ma jeszcze inne ważne zadania – współpracować z managerami operacyjnymi innych działów, ustalać z przełożonymi strategie finansowe i doradzać w kwestiach dotyczących finansów, co pozwala zwiększać wydajność firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *