Analityk finansowy

Źródła satysfakcji w pracy Finansisty

Opublikowano: 3 kwietnia 2017
zadowolenie z pracy

Co sprawia, że jesteśmy spełnieni zawodowo? Co sprawia, że jesteśmy maksymalnie zmotywowani do pracy? Co daje nam prawdziwą satysfakcję zawodową? Dlaczego codziennie wstajemy do pracy z uśmiechem na twarzy?

Wydawać by się mogło, że uzyskanie satysfakcji zawodowej to bardzo trudna sprawa, szczególnie na stanowiskach związanych z finansami. Wiele osób twierdzi, że praca jako Analityk Finansowy czy Księgowa, to najbardziej na świecie nudne zawody. Wielu osobom ciężko jest wyobrazić sobie uśmiechniętego Finansistę, który kocha swoją pracę. Wbrew pozorom, wielu jest takich pracowników, z których twarzy zadowolenie nie schodzi. Jakie czynniki muszą zostać spełnione, żeby taki stan rzeczy faktycznie miał miejsce?

Kluczową kwestią jest odpowiednia atmosfera w pracy, która sprzyja zadowoleniu. Równie ważne są dobre słowa od przełożonego. Nic tak nie motywuje, jak słowa uznania wobec naszej pracy. Pozytywny feedback potrafi dać takiego kopa energetycznego, jak mało co. Czasem nawet premia pieniężna nie zmotywuje w sposób zbliżony do szczerej pochwały od przełożonego.

Idąc dalej, nie możemy pominąć rozwoju zawodowego, który na stanowisku Analityka Finansowego jest wręcz wskazany. I nie chodzi wyłącznie o postępy w pracy, ale również o to, żeby być na bieżąco. Wiedza z zakresu finansów powinna być stale aktualizowana, ponieważ przeterminowana wiedza może być bardzo kosztowna w skutkach.

1 komentarz o “Źródła satysfakcji w pracy Finansisty

  1. Anka

    Zgadzam się z autorem wpisu, że pochwała od przełożonego jest wielką nagrodą za włożoną pracę i mocno motywuje do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *