Analityk finansowy

Ile zarabia Analityk Finansowy?

Opublikowano: 17 marca 2017

Czy osoba pracująca na stanowisku Analityka Finansowego zarabia dużo? Czy warto kształcić się w tym zawodzie? Czy jest to zawód przyszłościowy? Pytań związanych z pracą Analityka Finansowego, pojawia się wiele. Niektóre z nich, dotyczące kwestii czy warto – lepiej zostawić do własnej interpretacji. Jeśli dana osoba kształci się w danym kierunku, wyłącznie z uwagi na perspektywę wysokich zarobków, nie wykazując przy tym natomiast szczerego zainteresowania, to wiadomo, że praca zawodowa będzie męczarnią i żadne pieniądze tego nie zrekompensują.

Kwestię dotyczące zarobków oczywiście warto poruszyć – mam nadzieję, że znajdą się jednak tacy czytelnicy, którzy wykazują się zainteresowaniem i branża finansowa najzwyczajniej w świecie ich kręci. Jeśli tak, to przejdźmy do kwestii finansowej 🙂

Zależność zarobkowa jest jasna – im większe doświadczenie i kwalifikacje zawodowe – tym wyższa pensja. Na samym początku swojej kariery zawodowej, kiedy jesteśmy świeżo upieczonymi studentami, nie możemy mieć wymagań finansowych z kosmosu. Nie mamy bowiem doświadczenia zawodowego, dlatego to co możemy zaoferować naszemu przyszłemu pracodawcy, to motywacja do pracy, entuzjazm i chęć do nauki. Pracodawca bierze nas niejako w ciemno, jeśli oczywiście dobrze zaprezentujemy się na rozmowie kwalifikacyjnej. Niech nas zdziwi zatem pensja na poziomie 3 000 zł brutto.

Jeśli już zagrzaliśmy miejsce w pracy na stanowisku Finansisty, możemy liczyć na pensję specjalisty. Średnie wynagrodzenie to ok. 5 600 zł brutto. Analitycy Finansowi zarabiający najmniej na swoim koncie widzą co miesiąc sumę rzędu 4 200 zł brutto.

No dobrze, a na jakim poziomie zarabiają najlepsi? Nie powinno dziwić chyba nikogo, że najwyższe zarobki mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych brutto miesięcznie. Ale żeby zarabiać takie pieniądze, to trzeba być mocno ponad przeciętnym i najlepiej trafić do dużej międzynarodowej firmy, z zagranicznym kapitałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *