Analityk finansowy

Życie zawodowe Analityka Finansowego

Opublikowano: 13 stycznia 2017

Ostatnio spotkałem starych znajomych. Miłe jest takie spotkanie po latach, bo fajnie jest powspominać dawne dzieje, z kumplami ze szkolnej ławy. Pośmialiśmy się, wygłupialiśmy się a do tego pogadaliśmy na całkiem poważne tematy. Jednym z tematów, który zajął nam solidny kawał czasu była praca. Dowiedziałem się, że jeden z kumpli został stomatologiem w prywatnej klinice, inny jest Dyrektorem Marketingu w międzynarodowej korporacji, inny jest Logistykiem w dużej sieci magazynów, a jeszcze inny jest Analitykiem Finansowym w Warszawie.życie zawodowe w finansach

Ten ostatni szczególnie przykuł naszą uwagę, ponieważ o sprawozdaniach finansowych zaczął opowiadać w niesamowicie ciekawy sposób. To od niego dowiedziałem się, że do analizy finansowej firmy stosuje się wiele źródeł informacji, a sprawozdanie finansowe – nawet z wielu lat wstecz – może mieć duże znaczenie w przypadku gdy przedsiębiorstwo ubiega się o kredyt. Dowiedziałem się jeszcze paru informacji odnośnie brania kredytów konsumpcyjnych oraz konsekwencjach ich nieterminowego spłacania. Nie ma nic gorszego, niż zalegać z wpłatami rat kredytu. Taka informacja na stałe zapisuje się w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego w przyszłości, wszelkie próby zaciągnięcia kredytu, chociażby hipotecznego, mogą być związane z problemami. Taki Analityk Kredytowy z pewnością sprawdzi nasz rejestr w BIK-u. Trzeba się wtedy mocno napracować, żeby wyrównać nas status w oczach bezwzględnego Analityka.

Tak się wkręciliśmy w jego opowiadanie, że na opowiadanie o naszym życiu zawodowym najzwyczajniej w świecie zabrakło czasu. Nic nie szkodzi, bo ustaliliśmy już termin następnego naszego spotkania. A że spotkanie było niezwykle fascynujące, wszyscy nie możemy się już doczekać tego kolejnego razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *