Analityk finansowy

Analitykiem Finansowym być.

Opublikowano: 29 grudnia 2016

praca Analityka FinansowegoW poprzednim poście mogliście przeczytać o tym jak ważne jest bieżące monitorowanie swoich finansów. No dobrze, ale jak to zrobić? Czy trzeba od razu udać się do Analityka Finansowego? Otóż nie. O ile kwestia nie dotyczy kondycji finansowej firmy, tylko finansów typowego Kowalskiego, analizę taką, można przeprowadzić spokojnie we własnym zakresie.

W sieci można natknąć się na wiele blogów i serwisów o tematyce finansowej. Oczywiście w dużej mierze dotyczą one analizy finansowej przedsiębiorstw, badania sprawozdań finansowych, rachunku zysku i strat oraz Cash Flow. Takie informacje raczej nie przydadzą się przeciętnemu zjadaczowi chleba. W Internecie są też miejsca, gdzie można poczytać o tym jak sporządzić bilans zarobków i wydatków. Można dowiedzieć się, jak mądrze zarządzać swoimi finansami. Co robić, żeby móc zaoszczędzić na wakacje oraz jak budować zabezpieczenie na przyszłość w formie tzw. poduszki finansowej.

Często dzieje się tak, że poznając arkana działania finansów, można porządnie wkręcić się w tę niezwykle interesującą grę finansową. Stąd bierze się na rynku pracy tyle Analityków Finansowych, Doradców Inwestycyjnych, Kosztorysantów czy też Maklerów Giełdowych. Wtedy okazuje się, że niewinna pasja staje się całym naszym życiem. Mało tego, że nasze prywatne finanse są dopięte na ostatni guzik, stać nas na wakacje w jakimś pięknym słonecznym egzotycznym miejscu bal sylwestrowy, to jeszcze jesteśmy w stanie całkiem ładną sumę zaoszczędzić. Przyczyna leży oczywiście również w tym, że zarobki Analityka Finansowego nie są małe, szczególnie jeśli pracuje w międzynarodowej firmie.

2 komentarze o “Analitykiem Finansowym być.

  1. Kajetan Malinowski

    Co trzeba zrobić, żeby zostać Analitykiem Finansowym?

    • AFadmin

      Kajetan, podstawą jest zdobycie wykształcenia – najlepsza będzie Ekonomia na kierunku Finanse i Bankowość. Analityk powinien biegle władać językiem angielskim, ponieważ jest to język świata finansowego. Poza tym dość istotna jest znajomość systemów rachunkowości oraz umiejętność pracy na bazach danych. Najlepsi Analitycy Finansowi interesują się tym co dzieje się na świecie i są na bieżąco. Nie możemy zapomnieć o pasji do finansów, która sprawia, że praca jest faktyczną przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *