Analityk finansowy

Książka dla finansistów

Opublikowano: 8 września 2016

b95Za około 50 zł w empiku lub internetowej księgarni merlin.pl dostać możemy bardzo ciekawą pozycję książkową przeznaczoną dla osób interesujących się analizą finansową przedsiębiorstwa. Mowa tu o książce Bożeny i Przemysława Pomykalskich pt. „Analiza finansowa przedsiębiorstwa”. Książka wydana została przez Wydawnictwo Naukowe PWN i zawiera 342 strony jasno opisanej teorii, ciekawych przykładów i wykresów. Napisana została z myślą o studentach wyższych szkół ekonomicznych (prywatnych i państwowych), uniwersytetów, politechnik i akademii rolniczych, a także o przedsiębiorcach i menedżerach finansowych.

Jest to nowe opracowanie dotyczące analizy finansowej w przedsiębiorstwie, uwzględniające najnowsze osiągnięcia badawcze i nowe kierunki wykorzystywane w analizie. Książka zawiera m.in. odniesienia do zarządzania wartością, finansowania ze środków Unii Europejskiej oraz do międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej.

Pozycja ta omawia narzędzia analizy finansowej umożliwiające wielopłaszczyznowe podejście do problemu (zarówno od strony przedsiębiorców, inwestorów, jak i kredytodawców oraz pozostałych interesariuszy). Podstawowy wątek bazuje na bardzo popularnym ostatnio założeniu maksymalizacji wartości dla właściciela. Rozważania przedstawione w książce są ukierunkowane na różnej wielkości przedsiębiorstwa, znajdujące się w różnych fazach rozwoju. To rozwiązanie stanowi pewnego rodzaju odejście od dominującego w literaturze nastawienia na zyski korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *