Analityk finansowy

Oszczędzamy

Opublikowano: 15 stycznia 2015

Skoro pracuję jako analityk finansowy Bełchatów zajmuję się również finansami domowymi i domowym budżetem. Wiem, że w wielu domach takimi sprawami zajmują się kobiety, ale akurat u nas jest nieco inaczej. To ja odpowiedzialny jestem za planowanie wydatków, płatność rachunków i podliczanie na koniec miesiąca na co wydaliśmy pieniądze, z czego można było zrezygnować i co można poprawić następnym razem.

EpargnerZe względu na swój zawód wiem jak ważne jest liczenie każdej złotówki i utrzymywanie kontroli nad finansami. Żona początkowo była przeciwna szczegółowej analizie wszystkich przychodów i wydatków, jednak teraz jest chyba zadowolona.

Dzięki metodzie kontrolowania pieniędzy w ciągu pół roku udało nam się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przeznaczymy na pobudowanie domu, o którym marzymy od wielu lat. Do tej pory dom pozostawał jedynie w sferze naszych marzeń, jednak jeśli uda nam się utrzymać tempo oszczędzania, to myślę, że spokojnie damy radę spłacić kredyt hipoteczny.

Najmniej zadowolone z naszych oszczędności są nasze dzieci, które co chwila mają jakieś nowe potrzeby – nowy plecak, buty czy grę komputerową. Tak dobrze nie ma, jeśli oszczędzamy to wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *