Analityk finansowy

Zawód dla mnie

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

Na zawód analityka finansowego zdecydowałem się z czystej ciekawości. Zawsze zastanawiałem się jak to jest, gdy całymi dniami sporządza się zestawienia finansowe i grzebie w różnych cyferkach, a jako że lubię dowiadywać się nowych rzeczy i przekraczać granice, podjęcie pracy analityka było jedynie kwestią czasu.

40Gdy studiowałem finanse i rachunkowość byłem święcie przekonany, że zdobyciu tytułu magistra pragnę zatrudnić się w dziale księgowości i zostać księgowym. Pod koniec piątego roku dowiedziałem się jednak, że praca w księgowości wcale nie jest taka cudowna, a tę cenną wiedzę posiadłem dzięki ogromnym problemom, jakie dopadły jedną z moich znajomych księgowych. Gdy widziałem jak Dagmara walczy z niesprawiedliwością i skutkami błędów popełnionych kilka lat wcześniej stwierdziłem, że nie chcę kiedykolwiek znaleźć się w jej butach, dlatego powinienem dokładnie zastanowić się nad planami rozwoju zawodowego.

W chwili, gdy z mojej głowy uciekła myśl o zostaniu księgowym, prawie natychmiast na jej miejsce pojawił się pomysł pracy w analizie finansowej. Co prawda nie była to specjalizacja, jaką wybrałem na studiach drugiego stopnia, jednak nic nie stało na przeszkodzie bym poszedł na studia podyplomowe. Tak właśnie zrobiłem, a w międzyczasie zatrudniłem się jako stażysta w dziale analizy finansowej w pewnej toruńskiej firmie. Po skończonym stażu pracodawca zaproponował mi umowę o pracę na czas określony – dość szybko poszła mi realizacja moich planów, analityk finansowy Toruń. Chyba to stanowisko było mi po prostu przeznaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *