Analityk finansowy

Przymusowe kursy

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

Właściciel firmy doradczej, w której pracuję od kilku miesięcy jako analityk finansowy Rybnik jest człowiekiem, który duży nacisk kładzie na rozwój zawodowy, poszerzanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy. Mimo, że w firmie pracuję niespełna pół roku to już zdążyłem się przekonać, że z właścicielem nie ma żartów i jeśli chce się dalej pracować w tej firmie to trzeba się rozwijać i wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie się nadarzą. Pewna część tych możliwości jest wręcz przymusowa i konieczna, tak jak kurs, w którym obecnie biorę udział.

18Tydzień temu właściciel zjawił się w firmie bardzo z siebie zadowolony i powiedział, że właśnie zapisał wszystkich analityków na kurs, który w jego opinii nauczy nas bardzo wiele i sprawi, że będziemy jeszcze lepszymi specjalistami. Kurs jest obowiązkowy, a każdy, kto z niego nie skorzysta będzie musiał pożegnać się z zatrudnieniem w firmie. W końcu mało który pracodawca z własnej kieszeni finansuje szkolenia swoich pracowników, a gdy już taki ideał się trafi, to każdy pracownik powinien bez szemrania korzystać z danych mu możliwości.

Chcąc nie chcąc musiałem wziąć udział w szkoleniu, które wyjątkowo mi nie podpasowało. Na podobnym kursie byłem już dwa razy i wolałbym tego nie ponawiać, jednak nie mam możliwości rezygnacji. To dobrze, że właściciel firmy chce zadbać o rozwój zawodowy swoich pracowników, ale wybierając kursy i szkolenia mógłby się upewnić, czy podobnego już czasem nie było. Wątpię czy ktoś lubi marnować czas na uczenie się rzeczy, które już doskonale zna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *