Analityk finansowy

Po pracę do stolicy

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

Warszawa to jeden z głównych celów emigracyjnych, jaki nasi rodacy obrali sobie w swojej drodze do wymarzonej kariery. Wielu mieszkańców województwa mazowieckiego, a nawet mieszkańców innych województw, w przypadku niepowodzeń w poszukiwaniu zatrudnienia w swoich okolicach decyduje się na emigrację do stolicy, której rynek pracy jest ciągle chłonny i prężnie rozwijający się. Dlaczego akurat Warszawa? No bo dlaczego nie. Skoro już trzeba wyjechać do pracy do innego miasta, to dlaczego nie wybrać stolicy, która daje najlepsze szanse w Polsce?

Ja jestem najlepszym przykładem na to, że stolica daje świetne warunki rozwoju zawodowego, których nie sposób znaleźć w innych, mniejszych miastach i miasteczkach. Pochodzę z miejscowości, w której liczba miejsc pracy jest naprawdę ograniczona, a stanowisk dla analityków finansowych nie ma prawie wcale. Jeśli już jakieś są, to dawno obsadzone przez szczęśliwców, którym udało się załatwić sobie pracę.

17Chcąc pracować w zawodzie i spełniać się jako analityk finansowy, musiałem zostawić za sobą wszelkie sentymenty i wyjechać do Warszawy, analityk finansowy Warszawa. Początki w tym wielkim mieście były trudne, bo na początku pomieszkiwałem w mieszkaniu u mojego kolegi ze studiów. Było nam bardzo ciasno, dlatego gdy tylko rozeznałem się w rynku nieruchomości od razu wyprowadziłem się do pokoju, który znalazłem w ogłoszeniu. Byłem zmotywowany do znalezienia zatrudnienia i motywacja się opłaciła. Miesiąc po przyjeździe do stolicy miałem już pracę i mogłem zacząć żyć tak, jak chciałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *