Analityk finansowy

Na kursie angielskiego

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

31Kurs języka angielskiego, w którym obecnie biorę udział jest jednym z obowiązkowych szkoleń, jakie musimy odbyć w ramach zatrudnienia na stanowisku analityka finansowego, analityk finansowy Gdańsk. Wiele dokumentów finansowych napisanych jest po angielsku, dlatego jako dobrzy przedstawiciele swojego zawodu musimy znać angielski na tyle, by rozumieć treść interesujących nas artykułów, zestawień i analiz. Oczywiście angielski, którego się obecnie uczymy jest angielskim biznesowym – dużo w nim skomplikowanych zwrotów i typowo biznesowych określeń. Wątpię czy ktoś, kto na co dzień posługuje się zwykłym angielskim byłby w stanie zrozumieć cokolwiek z tego biznesowego biadolenia.

Kurs angielskiego odbywa się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, a zajęcia mają miejsce w naszej firmie. Przyjeżdża do nas bardzo miła pani anglistka, która zbiera wszystkich uczestników w jednej z sal i w niej, przez pięćdziesiąt pięć minut próbuje nam wbić do głów nowe słówka i wyrażenia.

Zajęcia są ciekawe, choć od czasu do czasu mnie nudzą. Dzieje się tak zwłaszcza w momentach, gdy przechodzimy do słuchania nudnych wypowiedzi biznesowych, których po prostu nie cierpię. Wiem, że słuchanie jest bardzo ważną umiejętnością, jednak zwyczajnie nie lubię słuchać i pewnie już nigdy nie polubię. Słuchanie żywej, prawdziwej rozmowy to coś zupełnie innego niż wsłuchiwanie się w sztuczną wymianę informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *