Analityk finansowy

Dojazd do pracy

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

Aby dostać się do pracy na godzinę 9.00, o której każdego dnia rozpoczynam wypełnianie swoich zawodowych obowiązków muszę wstać o godzinie 7.00 i o 8.00 wyjechać spod bloku. Wszystko dlatego, że nie mieszkam w Częstochowie, a w niewielkim miasteczku położonym 30 km od centrum miasta. Poranne korki potrafią być spore i nieźle dać się we znaki, dlatego potrzebuję aż godziny na bezstresowe przemieszczenie się z domu do firmy.

32Parę razy zastanawiałem się nawet czy dobrym pomysłem nie byłaby przeprowadzka do Częstochowy, jednak jakoś nie wyobrażam sobie wynieść się z miasta, w którym się urodziłem, w którym dorosłem i w którym mam wielu przyjaciół. Gdybym przeprowadził się do Częstochowy byłbym tam zupełnie sam i na nowo musiałbym zająć się poszukiwaniem przyjaciół. Niektórzy mogą liczyć w takim przypadku na osoby, z którymi pracują w firmach, jednak akurat ja nie mam w pracy nikogo, z kim mógłbym się umówić wieczorem na piwo. Jestem jedynym analitykiem finansowym zatrudnionym w firmie, analityk finansowy Częstochowa, a większość osób, z którymi pracuję to ludzie starsi i bardziej doświadczeni ode mnie. Mógłbym wyjść na piwo jedynie z programistą, jednak ten zamiast socjalizacji woli długotrwałe przesiadywanie przed komputerem i wklepywanie w niego jakichś tajemniczych kodów.

Skoro nie chcę się przenieść pozostają mi jedynie dojazdy. I tak nie jest tak źle, skoro wstaję o 7.00. Gdybym dzień pracy rozpoczynał o 8.00, jak dzieje się w wielu firmach, wtedy musiałbym budzić się o 6.00, co byłoby nie do przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *