Analityk finansowy

Dobry balans

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

28Połączenie pracy zawodowej z życiem prywatnym jest bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza, gdy ma się małe dziecko, którym trzeba się opiekować i które trzeba należycie wychować. Rozumiem dlaczego część kobiet rezygnuje z kariery na poczet opieki nad dzieckiem, jednak ja nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na świadomą rezygnację z pracy, którą bardzo lubię i bez której nie wyobrażam sobie życia. Analityką finansową zajęłam się tuż po skończeniu studiów i od razu poczułam, że jest to zajęcie dla mnie, analityk finansowy Gdynia. Początkowo byłam zatrudniona w jednej firmie, później przeniosłam się do dużej korporacji, która zagwarantowała mi świetne warunki zatrudnienia.

Przez dziewięć miesięcy, które spędziłam na urlopie macierzyńskim nie było dnia, w którym nie tęskniłabym za swoim życiem zawodowym i pracą analityka. Nie przyszło mi nawet do głowy, by przedłużyć sobie wolne i nieco dłużej pobyć w domu z synem. Zdecydowałam się zatrudnić nianię, która będzie zajmowała się dzieckiem podczas mojej nieobecności, i sama z uśmiechem na ustach wróciłam do pracy.

Teraz czuję się kobietą spełnioną, która czerpie radość zarówno z bycia matką jak i kobietą aktywną zawodowo. Bez żadnego elementu nie potrafiłabym żyć, bo gdy jestem w pracy to tęsknię za synem, a gdy siedzę w domu z dzieckiem to wzdycham za pracą. Każdej kobiecie życzę, by w swoim życiu znalazła idealny balans między życiem zawodowym i prywatnym. Da się, tylko trzeba tego chcieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *