Analityk finansowy

Dobra decyzja

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

47Trzy dni temu miałem możliwość przekonać się na czym w praktyce polega analiza finansowa i z czym to zagadnienie się wiąże i muszę przyznać, że jestem przerażony tym wszystkim i cieszę się, że porzuciłem pomysł pójścia na studia ekonomiczne i zajęcie się analizami. Mój kuzyn, Irek, od dwóch miesięcy pracuje jako analityk finansowy Przemyśl i przy okazji ostatniej wizyty w domu moich rodziców postanowił opowiedzieć mi na czym polegają jego obowiązki. Zawsze byłem ciekawy co straciłem wybierając inny kierunek studiów, dlatego ucieszyłem się z możliwości nauczenia się czegoś nowego i przekonania czy podjęte decyzje były słuszne.

Traf chciał, że podczas wizyty w domu moich rodziców Irek miał ze sobą analizę sporządzaną dla jednego z większych klientów. Ignorując zasady tajemnicy zawodowej i poufności danych pozwolił mi zerknąć w dokumentację, zasłaniając przy tym nazwę i adres firmy.

Gdy spojrzałem na obszerność pliku przedstawionego mi przez kuzyna oraz zawartość zgromadzonych materiałów oczy prawie wyszły mi z orbit, a ja zamarłem w przerażeniu. Cały dokument złożony był z jakichś niezrozumiałych obliczeń, tabelek i zestawień, który były dla mnie niczym czarna magia. Zrozumiałem, że rezygnując ze studiów ekonomicznych podjąłem najlepszą możliwą decyzję. Cieszę się, że nie jestem analitykiem finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *