Analityk finansowy

Dobra decyzja

Opublikowano: 7 kwietnia 2014

47Trzy dni temu miałem możliwość przekonać się na czym w praktyce polega analiza finansowa i z czym to zagadnienie się wiąże i muszę przyznać, że jestem przerażony tym wszystkim i cieszę się, że porzuciłem pomysł pójścia na studia ekonomiczne i zajęcie się analizami. Mój kuzyn, Irek, od dwóch miesięcy pracuje jako analityk finansowy Przemyśl i przy okazji ostatniej wizyty w domu moich rodziców postanowił opowiedzieć mi na czym polegają jego obowiązki. Zawsze byłem ciekawy co straciłem wybierając inny kierunek studiów, dlatego ucieszyłem się z możliwości nauczenia się czegoś nowego i przekonania czy podjęte decyzje były słuszne.

Traf chciał, że podczas wizyty w domu moich rodziców Irek miał ze sobą analizę sporządzaną dla jednego z większych klientów. Ignorując zasady tajemnicy zawodowej i poufności danych pozwolił mi zerknąć w dokumentację, zasłaniając przy tym nazwę i adres firmy.

Gdy spojrzałem na obszerność pliku przedstawionego mi przez kuzyna oraz zawartość zgromadzonych materiałów oczy prawie wyszły mi z orbit, a ja zamarłem w przerażeniu. Cały dokument złożony był z jakichś niezrozumiałych obliczeń, tabelek i zestawień, który były dla mnie niczym czarna magia. Zrozumiałem, że rezygnując ze studiów ekonomicznych podjąłem najlepszą możliwą decyzję. Cieszę się, że nie jestem analitykiem finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *